הורדת הרכב מהכביש – כיצד זה מתבצע?

מקומם של רכבים ישנים שהתקלקלו ואי אפשר כבר לתקן אותם, או רכבים אחרי תאונה שהם מפורקים הוא במגרש הגרוטאות. אנו מפרקים מכוניות מכל סוג ובכל גודל, משאיות, אופנועים וכלים מכאניים הנדסיים שיצאו מכלל שימוש.

המגמה הכללית היא הורדת הרכב מהכביש כשהוא מתיישן – זוהי הדרך שמתווה המשרד להגנת הסביבה והרשות המוניציפלית היא זו שמבצעת את התהליכים הללו בפועל. 

אנחנו משרתים את הלקוחות שלנו בנושא זה, לאורך שנים רבות. בעלי הרכב מקבלים תשלום במזומן עבור הרכב והעלות של חלפיו התקינים.

מה עושים עם רכבים תקולים?

אזרחים רבים מחזיקים רכבים ישנים ששירתו אותם לאורך שנים רבות, כך שעם הזמן ועקב הבלאי הטבעי הם מתקלקלים.

נוצר מצב שאי אפשר לתקן אותם, אם יש צורך להחליף להם חלק שאי אפשר להשיג אותו או לחלופין אם מדובר בעבודה בהיקף גדול מאד, שבעקבותיה העלות הכספית תהיה מאד גבוהה. לא אחת העלות של התיקון היא גבוהה יותר משווי הרכב ולכן מדובר במהלך לא כדאי לחלוטין.

בעל הרכב מבין שאין ברירה, מדובר ברכב ישן ולכן סוף הדרך הוא במגרש פירוק רכבים. לעיתים הוא מזמין מיידית את הגרר שלנו ואז המכונית מועברת למגרש, אך יש גם מקרים רבים שבהם בעל הרכב מתמהמה וקשה לו לקבל החלטה ולכן משאיר את הרכב בחניון.

עם הזמן העירייה פונה אליו בבקשה לפינוי הרכב ובהמשך מטילה עליו גם קנסות כבדים. בסופו של דבר, הגרר שלנו מעביר את הרכב למגרש ומתחיל הליך הפירוק. 

כיצד מתבצעת הורדת רכב מהכביש

מגרש לפירוק רכבים  

לאחר מכירת רכב לפירוק, כל רכב מגיע אל מגרש פירוק רכבים. חלק מהחלקים כולל השלדה מועברים למחזור כמו מתכות, זכוכיות ופלסטיק. אם קיימים חלפים שהם תקינים ואפשר להשתמש בהם ברכבים אחרים, הם מועברים לסוחרים העוסקים במכירת חלפים יד שנייה. 

לאחר ביצוע התחשיב, בעל הרכב מקבל מאתנו במקום ובמזומן, תשלום עבור החלפים שאפשר היה להציל מתוך המכונית.

הודעה למשרד הרישוי בדבר הורדת רכב מהכביש

לאחר פירוק הרכב, יש להודיע למשרד הרישוי על הורדת הרכב מהכביש. מדובר בצעד חשוב מאד וזאת כדי למנוע מעשים שנוכלים מתקינים מספר רישוי של רכב שירד מהכביש – על רכב אחר וכך הם נעים בכבישי ישראל.

אנו מסייעים לנהג להגיש באופן מקוון את כל הטפסים הנדרשים להורדת רכב מהכביש, כך שההודעה מועברת מיד בעת ביצוע הפירוק. בנוסף לכך אנו מעבירים למשרד הרישוי את פרטי חשבון הבנק של בעל הרכב כדי שיחזירו לו את החלק הכספי היחסי של אגרת רישיון הרכב שהוא שילם, כיוון שבפועל הוא השתמש ברכב רק כמה חודשים ולא שנה מלאה.

אם גם אתם בעלים של רכב ישן, זה הזמן לדבר איתנו! אנחנו נשלח את הגרר לחניון וכך נעביר את הרכב למגרש פירוק רכבים ואתם תקבלו תשלום!

053-3366046 דילוג לתוכן