איך ואיפה ממלאים טופס הורדת רכב מהכביש?

כמו מוצרים רבים אחרים, גם מכוניות בסופו של דבר מגיעות לתאריך ה"פג תוקף" שלהן וצריכות לרדת מהכביש. הסיבה להורדת רכבים ישנים מהכביש היא העובדה שהם הופכים עם הזמן למפגע סביבתי, אך יש להוריד מהכביש גם כלי רכב שעברו תאונה קשה וכבר אין אפשרות לתקן אותם, או כאשר עלויות התיקונים במוסך פשוט כבר לא משתלמות.

בכל המקרים האלה, מקובל להוריד רכב מהכביש אז אם הגיע גם זמנו של הרכב שלכם – איך עושים את זה?

הורדת רכב מהכביש

טופס הורדת רכב מהכביש

הורדת רכב מהכביש היא תהליך בן מספר שלבים. השלב הראשון הוא עדכון הרשויות על השינוי במעמד הרכב, כדי לוודא שלא ייעשה שימוש לרעה ברכב שאינו ראוי לשימוש.

יחד עם זאת, חשוב לציין כי לא ניתן להוריד רכב מהכביש, אם יש עליו עיקול, או שעבוד, או כל מגבלה אחרת. אם זה המצב – תצטרכו קודם לטפל בהסרת המגבלה, כדי שמשרד הרישוי יקבל את הבקשה שלכם להורדת רכב מהכביש, או "ביטול רישום רכב" כפי שהפעולה נקראת באופן רשמי.

לצורך כך, יש למלא טופס בקשה להורדת רכב מהכביש – אותו ניתן להוריד דרך האינטרנט, אם אתם רוצים להדפיס ולמלא אותו בבית.

אבל אפשר גם לגשת למשרד הרישוי ולקבל שם את הטופס. בכל מקרה תצטרכו לגשת לשם כדי לבצע את העדכון ולקבל את האישורים הנדרשים.

הולכים למשרד הרישוי

בשלב הבא, יש לגשת למשרד הרישוי, כדי להגיש טופס הורדת רכב מהכביש ולבצע את העדכון באופן ישיר. לשם כך יש להביא אתכם תעודת זהות בצירוף על מסמכי הרכב הקיימים ברשותכם וכן אישור ניהול חשבון – כדי שיוכלו להעביר לחשבונכם את ההחזר על אגרת רכב ששילמתם – אם מגיע לכם החזר כזה.

זהו השלב הפחות נעים בתהליך, בעיני רוב האנשים, שכן הוא מצריך לעיתים עמידה בתורים ארוכים. לכן יש לקבוע תור מראש באמצעות היישומון MY VISIT כדי לצמצם את זמני ההמתנה.

איך מקבלים החזר על אגרת רכב?

רק אם רישיון הרכב שלכם עולה על שלושים יום, תוכלו להגיש בקשה להחזר אגרת רישוי. לשם כך יש למלא טופס ייעודי ולהביא אתכם למשרד הרישוי אישור ניהול חשבון, או צילום של צ'ק מבוטל – כדי שידעו לאן להעביר את הכסף.

הסרת לוחיות הרישוי והשמדה שלהן היא באחריות בעל הרכב האחרון.

לסיכום

הורדת רכב מהכביש היא פעולה חשובה, שעיקר מטרתה הוא להגן על הבעלים הרשומים של הרכב מפני קנסות, אגרות, או שימוש לא חוקי ברכב. 

לאחר סיום החלק הפורמלי במשרד הרישוי וקבלת אישור על ביטול רישום של הרכב, חובה לגרור אותו למגרש פירוק רכבים.

מעוניינים במידע נוסף על קנייה של רכבים לפירוק? בכל הקשור להורדת רכב מהכביש תוכלו ליצור איתנו קשר, כדי שנגיע לקחת את הרכב הישן שלכם לפירוק וגם לשלם לכם עבורו סכום הוגן. בהצלחה!

053-3366046 דילוג לתוכן