מה אפשר לעשות עם רכב אחרי תאונה?

רכב אחרי תאונה שהוכרז כטוטאל לוסט, הוא רכב שאין כדאיות כלכלית לתקן אותו כיוון שהעלויות הכספיות יהיו גבוהות מאד.

כאשר ערך התיקון הוא גבוה, מעדיפות חברות הביטוח להגדירו כרכב שיש להורידו מהכביש והלקוח מקבל את מלוא ערכה של המכונית כך שבכסף זה, הוא יכול לרכוש מכונית חדשה או משומשת, על פי שיקולו הכלכלי.

הצוות המקצועי שלנו מלווה בעלי רכבים רבים אשר הגיעו לסיטואציה מסוג זה ומעניק להם את מלוא ההכוונה לאור הידע והניסיון הרב שלנו בנושא זה.

רכב אחרי תאונה

סוגי הליקויים לאחר תאונות דרכים הם רבים. יש רכבים שהפח מעוך כולו בכל צדדיו, באחרים כל החלק הקידמי איבד את צורתו כולל ההגה והמנוע ועוד. בכל מקרה, הרכבים במצב גרוע והם אינם מסוגלים לנסוע על הכביש ולכן הדרך היחידה שלהם לנוע היא באמצעות גרר.

הנתיב האחרון לכל רכב הוא הגעה למגרש הגרוטאות כדי לפרק את מה שנותר מהרכב לגורמים ולהציל חלפים שהם תקינים ואפשר למכור אותם לבעלי דגמים זהים של רכבים.

פירוק רכב אחרי תאונה

הליך פירוק הרכב לאחר תאונה

לאחר שמסתיים ההליך הביורוקרטי מול חברת הביטוח, בעל הרכב מגיע למשרד הרישוי כדי לבצע את הליך הדיווח על הורדת רכב זה מהכביש. במשרד הרישוי מעדכנים ברישומים את העובדה שהרכב מועבר לפירוק ומאפשרים ללקוח לבצע הליך זה תוך יומיים.

במקביל לכך, משרד הרישוי מעדכן את פרטי הבנק של בעל הרכב כדי להחזיר לו את החלק היחסי של עלות רישיון הרכב ששילם בעל הנכס אך בפועל לאור התאונה, הרכב שרת אותו פרק זמן קצר יותר.

העברת הרכב למגרש הגרוטאות

גרר של המגרש לפירוק רכבים מסיע את הרכב כדי לבחון את מצבו. בהתאם לאומדן של החלפים אשר אותם אפשר להציל ולמכור והציוד אשר יועבר למחזור, הלקוח מקבל כסף מזומן עבור מה שנותר.

המתכות, חלקי הפלסטיק והזכוכית מועברים למחזור במפעלי המחזור, השלדה מועברת להתכת המתכת וייצור פריטים אחרים ממנה והחלפים נמכרים כיד שניה. אם מדובר ברכב חדש יחסית, חלק מהחלפים הם במצב טוב אם החלק שבו הם ממוקמים ברכב אינו נפגע בתאונה ונמחץ.

בדרך זו מפרקים את כל מרכיבי הרכב, כל חלק מועבר למקום המיועד לכך. העובדים המיומנים מבצעים עבודה זו באחריות רבה תוך ניצול מרבי של כל חלק.

מגרש גרוטאות

פעולות של המשרד להגנת הסביבה

המשרד להגנת הסביבה מבצע פעולות אכיפה נרחבות כדי לפנות מהחניונים את הרכבים המעוותים אשר מפיצים רעלנים ומזהמים את האוויר. בשלב הראשון מקבל בעל הרכב התראה ואם הרכב נותר במקומו מתחיל הליך הטלת הקנסות הכספיים.

אם גם לכם קיים רכב אחרי תאונה, נשמח לסייע לכם, נעביר את הרכב למגרש, נשלם לכם את הסכום המקסימלי ונפרק את המכונית.

צרו קשר והמומחים שלנו ישמחו לעזור, להסביר ולהוביל אתכם בתהליך

053-3366046 דילוג לתוכן