ההיבט האקולוגי של פירוק רכבים

המנטרה הסביבתית הרווחת "להפחית, להשתמש מחדש ולמחזר", מושרשת בתודעת הציבור במשך שנים. מיחזור הוא ההזדמנות להשיב תועלת סביבתית כלשהי מהצריכה.

מבין האסטרטגיות הרבות להפחתת הזיהום ולהילחם בשינויי האקלים, מיחזור הוא ללא ספק האסטרטגיה הכי פחות שנויה במחלוקת

תחום זה גם נוח לביצוע, בהתחשב בשכיחות השימוש במוצרי צריכה ומקורות רבים במרחב הציבורי לאפשרויות מיחזור. נושא המיחזור רווח בשגרת היום יום באמצעות שיטות כמו השלכת אריזות מזונות וניירת

אבל להחלטות המתקבלות כשנפרדים מנכסים גדולים יותר כמו מכשירי חשמל, מכונות ומכוניות, יש השפעה אקולוגית הרבה יותר משמעותית. לכן חיוני להבין את המשמעות של מיחזור רכבים על מנת שניתן יהיה לאפשר לבעלי רכבים לקבל החלטות נכונות

 פירוק רכביםמהו מיחזור רכב?

מיחזור רכב פירושו פירוק רכבים לחלקי חילוף. כשרכבים מגיעים לתום השימוש שלהם, יש להם ערך כמקור לחלקי חילוף, מה שיצר תעשיית פירוק רכבים.

בממוצע, כל מכונית מכילה שמונים אחוזי חומרים שניתנים למיחזור או לשימוש מחדש לכלי רכב אחרים.

למרות שכלי רכב וחלקיהם ממוחזרים בקצב גבוה יותר מפריטים אחרים בישראל, פער זה מייצג בזבוז משמעותי ונזק סביבתי.

מה ניתן ומה לא ניתן למחזר מהרכב?

אפשרויות מיחזור רכבים משתנה בהתאם לגיל הרחב ולייצורו. הרכב הקלאסי השתנה באופן מהותי בשנים האחרונות

כך לדוגמא, תכולת המתכת שמכילה ברזל ירדה באופן משמעותי, אבל יותר חומרים פלסטיים משולבים, כי הם קלים וחסכוניים יותר בדלק. הרכב הממוצע מורכב מעשרת אלפים חלקים, מהם יש מספר רב של חומרים שונים.

שימוש בטוח בחלקי רכבים לפירוק

מהלך הפחתת העלויות לניצול יותר חלקי פלסטיק בייצור רכב הפחית את יכולת המיחזור הכוללת של רכבים, אבל ניתן לחסוך את רוב חלקי הרכב ממגרשי רכבים לפירוק.

חלקים אלו כוללים פריטים שעלולים להיות מסוכנים ועתירי משאבים לייצור, כגון:

  • סוללות
  • עופרת
  • צמיגים
  • פגושים
  • וחלקי מנוע

וזה לא הכול. מזהמים כגון דלקים, נוזלי מגבים ונוזלי קירור מנוע, בהיקף כולל של מיליוני גלונים בשנה, נאספים מכלי רכב ממוחזרים.

כל מה שלא ניתן לבצע בו שימוש חוזר, ממוחזר ליצירת שורה של מוצרים כמו קירוי מתכת, תאורה, אספלט, ושימושים נחוצים אחרים.

מהם היתרונות הבולטים שקיימים בתהליך של פירוק רכבים?

אז כאמור, אחד היתרונות החשובים והבולטים ביותר בפירוק רכבים הוא התרומה הסביבתית. תרומה זו בעצם מאפשרת לנו לייעל תהליכים אנרגתיים ולשמור על הסביבה שלנו. שנית כל, ברגע שעוד ועוד רכבים שאינם נמצאים בשימוש עוברים תהליך פירוק אנו מעלים את רמת הבטיחות בכביש

מעוניינים לקבל מידע נוסף על פירוק רכבים? חברת DBC מתמחה בכל מה שקשור לתהליך פירוק רכבים ומתחייבת לתהליך מהיר, מקצועי, יעיל ושקוף.

נשמח ללוות ולסייע לכם שלב אחר שלב ולהעביר לכם הצעת מחיר מסודרת. השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לחזור אליכם בקרוב!

053-3366046 דילוג לתוכן