כמה עולה פירוק רכבים – יצאנו לבדוק

בעל רכב שנע בכבישים כבר עשרים שנה, יכול ליהנות מקבלת תשלום מהמדינה בסך 2,000 ₪ במסגרת תוכנית הגריטה שהנהיג משרד התחבורה.

תוכנית הגריטה של משרד התחבורה 

לאור המגמה של משרד התחבורה להפחית את כמות הרכבים הישנים שנעים בכבישי ישראל, הוא יצר תוכנית לעידוד הורדתם מהכביש, על ידי תמריץ תשלום בסך 2,000 ₪ בגין כל רכב.

בעל הרכב אמור להגיע למגרש הגרוטאות שלנו או ליצור איתנו קשר כדי שנגרור את הרכב מהמקום שבו הוא נמצא למגרש. לאחר בדיקה של רישיון הרכב, מוודאים שאכן חלפו למעלה מעשרים שנה מיום הייצור שלו והוא יכול להיכנס לתוכנית זו.

מבצעים תהליך מנהלי מול משרד הרישוי כדי שתיקלט העובדה שרכב בעל מספר רישוי ספציפי ירד מהכביש ובמקביל מעדכנים את כל הפרטים, כדי שבעל הרכב יקבל את התשלום המגיע לו.

כמה עולה פירוק רכבים - יצאנו לבדוק

פירוק רכבים ישנים 

רכבים ישנים שרובם אינם מסוגלים לנסוע, נמצאים בחניונים ובמקומות נוספים. המגמה היא להוביל את כולם למגרש המכוניות שלנו כדי לבצע הליך של פירוק המכוניות. ברוב המקרים רכב הגרר שלנו מסיע את הרכב הישן והתקול למגרש כדי להתחיל בפירוקו.

בהליך מתוכנן מראש מפרקים את כל החלפים של הרכב ומעבירים למחזור את החומרים שמבצעים בהם חידוש כמו פלסטיק, זכוכית ומתכת כולל השלדה.

חלפים תקינים נמכרים לסוחרי חלפים יד שנייה, כיוון שהם שמישים ומסוגלים לסייע לרכבים אחרים בדגמים זהים שעדיין נעים על הכביש. בעליו של הרכב מקבל תשלום על פי ערכם של החלפים התקינים שהעובדים שלנו הצליחו לפרק מתוך הרכב הישן.

קשה לתת אומדן של העלות מכיוון שבכל רכב כמות החלפים היא שונה וגם ערכם הוא אחר. מדובר בסכום נמוך יחסית אך גם סכום זה מסייע לרכישת הרכב החלופי.

פעולות של המשרד להגנת הסביבה בנושא רכבים ישנים 

במקומות רבים רואים רכבים ישנים שהאפשרות היחידה היא לפרק אותם כיוון שהם אינם שמישים. לאור העובדה שמדובר ברכבים מאד ישנים, הם פולטים רעלנים גם כשהם ללא תזוזה ולכן הם פוגמים באיכותו של האוויר.

לאור המסוכנות של הרעלנים, המשרד פועל באמצעות הרשויות המוניציפליות לדרבן את בעלי הרכבים להעביר את הרכבים הללו למגרש שלנו לצורך פירוק.

מי שלא נענה לכך מסתכן בקבלת קנסות בסכומים גבוהים המוסיפים להוצאות המיותרות שלו. לכן המגמה היא לעשות כל שניתן ולקדם את תהליכי פירוק הרכבים ובמידת הצורך הגרר שלנו מבצע את השינוע וכך יש מקום חניה נוסף בחניון. לאור מצוקת החנייה זהו נושא חשוב ביותר. 

אם גם אתם בעלים של רכב ישן שסיים את דרכו, דברו איתנו ונוביל אותו למגרש שלנו והעובדים המקצועיים יפרקו את הרכב, יבצעו את ההפרדות הנדרשות ובהתאם לכך יקבל בעל הרכב את הסכום הכספי המגיע לו.

053-3366046 דילוג לתוכן