גריטת רכב – להיפטר מהרכב בקלות

גריטת רכב הוא הליך אשר מתבצע במגרש שלנו ומותאם לצורך של רכבים ישנים מצד אחד ולהנחיות של משרד התחבורה מצד שני.

גריטת רכבים ישנים

ברחובות נעו עד לפני כעשור הרבה מאד רכבים ישנים. חלקם עוד נסעו פה ושם ומקצתם נותרו לאורך חודשים ואף שנים בחניונים. משרד התחבורה ביקש למגר תופעה זו ולכן נדרשו כל בעלי הרכבים הישנים אשר אינם מביאים תועלת לבצע הליך של גריטה, כלומר פירוק של הרכבים.

החוק החדש יצר הגבלות וקשיים עבור בעלי הרכבים הישנים וזאת כיוון שמשרד התחבורה היה מעוניין שכמות גדולה של הרכבים יפסיקו לנוע בכבישים ולתפוס מקומות יקרים בחניונים.

המשרד להגנת הסביבה נרתם גם הוא לנושא חשוב זה אך מההיבט הקשור לאיכות הסביבה. הרכבים הישנים הללו פולטים כל הזמן רעלנים וכך מסכנים את הציבור אשר עובר ליד רכב ישן זה, או גר בסמוך לחניון. לכן גם משרד זה החל לדרבן את בעלי הרכבים להיפטר מהרכבים הללו על ידי מתן הודעות לנהגים על כך שרכבם תופס מקום חניה יקר, אשר יכול לשרת בעלי רכבים אחרים אשר יוצרו בשנתונים מאוחרים יותר ולכן הם נוסעים כיאות.

נהגים אשר לא העבירו את רכביהם למגרש הגרוטאות על פי ההנחיות, נאלצו לשלם קנסות כבדים אשר הלכו ותפחו. עם הזמן הם הבינו שאין ברירה ויש להעביר את הרכב למגרש, בנסיעה או באמצעות הגורר של מגרש הרכבים.

גריטת רכב - להיפטר מהרכב בקלות

תשלום עבור הרכבים הישנים

משרד התחבורה מעודד את גריטת הרכבים ולכן מעניק תמורה בסך3.000 ₪ לכל בעל רכב אשר מבצע זאת.

הרכב אשר מגיע למגרש עובר בדיקה מקיפה והעובדים מפרקים את כל החלקים כמו המנוע, ההגה, הצמיגים, החלפים השונים ועוד, עד שנותרת השלדה בלבד. בהתאם למצבם של החלקים אשר הוצאו מהרכב, אפשר לאמוד את ערכם ועל פי מצבם לשלם כספים לבעלים. מדובר בסכום כספי עבור החלפים שאפשר יהיה למחזר אותם כמו מתכות וברזלים, זכוכית ופלסטיק או למכור אותם כחלקי חילוף יד שנייה.

הליך הגריטה מתבצע באופן מהיר. העובדים המיומנים שלנו מכירים את התהליך לכל אורכו ולכן עוזרים לנהג ככל האפשר.

לאחר הפירוק מודיעים למשרד הרישוי שהרכב הספציפי ירד מהכביש. הנהג מבצע דיווח זה באופן מקוון. במשרד הרישוי מעדכנים את הרישומים, כדי למנוע מעשי מרמה כמו התקנת לוחית רישוי בעלת מספר הרכב אשר ירד מהכביש, כרכב אחר עקב סיפור כיסוי כלשהו.

מכיוון שכל בעל רכב משלם תשלום עבור רישיון הרכב לשנה שלמה ובפועל הוא השתמש בו פרק זמן קצר יותר לאור המכירה לפירוק, משרד הרישוי יבצע את ההתחשבנות הנדרשת ויעביר לחשבון הבנק של הלקוח את החלק היחסי של התשלום.

אם אתה רוצה למכור את הרכב הישן שלך לפירוק, נשמח לסייע.

053-3366046