האם כל דגם או סוג של רכב ישן ניתן למכור לפירוק?

כשרכב מגיע לסוף תקופת השימוש שלו, הוא מסווג ככלי רכב גרוטאה. באותה מידה, רכיבי הרחב נחשבים גם הם לפסולת, כולל הסוללות, הנוזלים, הגלגלים והמתכת. עם הסיווג כגרוטאה, ניתן למכור את הרכב לפירוק במגרש גרוטאות בבעלות קונה רכבים ישנים.

להעברת הרכב לפירוק יש מגוון רחב של יתרונות, כמו למשל תרומה לאיכות הסביבה שלנו והפחתת זיהום האוויר, הפחתת הסיכוי לתאונות דרכים בעקבות נהיגה ברכבים ישנים, החלפת רכבים ישנים ברכבים חדישים ומתקדמים ועוד

קונה הרכבים מפריד בין חלקי הרכב הניתנים לשימוש חוזר ונפטר באופן בטוח מרכיבים המסוכנים. עם התחלת תהליך ניקוי הזיהום והטיפול המתאים. תהליכים כאלה דורשים היתר סביבתי נכון, אישור תכנון ורישיון מסחר בגרוטאות.

האם כל דגם או סוג של רכב ישן ניתן למכור לפירוק?

פירוק רכבים מצריך היתר סביבתי

פירוק והסרת רכיבים מרכב ישן מסווג כפעילות פסולת. לשם ביצוע פעילות זו נדרש מפעיל להיתר סביבתי. כך לדוגמא, כללים סטנדרטיים מתירים פירוק רכיבים, אחסון רכבים במגרש גרוטאות ופירוק הרכב במגרש מורשה.

ההיתר מחייב את המפעיל לעמוד בסט מוגדר של כללים סטנדרטיים שכוללים:

  • הקפדה על תוכנית ומערכת ניהול למניעת שריפות.
  • אחסון וטיפול ברכיבי רכב לפירוק שאינם מזוהמים על משטח אטום עם מערכת ניקוז אטומה.
  • ניקיון הרכב לפני פירוקו.
  • תהליך ניקוי זיהום שכולל פינוי סוללות, דלקים, מסנני שמנים, גלגלים, ממירים קטליטיים, כריות אוויר ומותחני חגורות בטיחות.
  • במהלך הפירוק, קונה רכבים נדרש לבצע פעילות באופן שמקדם מחזור.
  • רכיבים שהוסרו וניתנים לשימוש חוזר ללא כל בדיקה או תיקון נוסף, מפסיקים להיות מסווגים כפסולת.

מגרש רכבים לפירוק

מגרש רכבים לפירוק מאחסן כלי רכב ישנים מכל דגם וכל סוג, לשם ביצוע שימוש חוזר בחלקים. פסולת מסוכנת מסולקת מהמגרש בתהליך בטוח וידידותי לסביבה, כולל כל הרכיבים המזוהמים. קונה רכבים לפירוק צריך להיות בקיא בכללי פירוק רכבים בבטיחות כדי שהשימוש החוזר בחלקי הרכב שפורקו לא יזיק לרכב החדש שבו הם מוצבים

מפעילי מגרשי רכבים לפירוק נדרשים להבין את האופן בו תקנות ההיתרים הסביבתיים משפיעות עליהם. באופן ספציפי, מגרשים שמפרקים רכבים ישנים חייבים לקבל היתר סביבתי. החוק מרחיב את דרישות ניהול הפסולת המוצקה של מגרשי פירוק מכוניות למגרשים שמפרקים מכוניות ומייצרים נוזלי רכב משומשים ורכיבי פסולת כגון מתגי כספית, סוללות עופרת, וכן הלאה.

רוצים לקבל מידע נוסף על פירוק רכבים והעברת הרכב למגרש פירוק רכבים מקצועי?

לחברת DBC ניסיון רב שנים בתחום פירוק רכבים. פנייה אלינו תחסוך לכם זמן יקר והרבה מאוד בלאגן. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להשאיר את הפרטים שלכם אצלנו באתר ואנחנו נדאג לכל השאר.

אנו מספקים את כל השירותים הכוללים פירוק רכבים ואף דואגים להעביר את הרכב אלינו עם גרר במידת הצורך. 

053-3366046 דילוג לתוכן